DOLUNAY ÇERKEZLER TEPESİ A TİPİ MESİRE ALANINA KAVUŞUYOR
27.9.2017
Facebookta Paylaş
Tweetle

  Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Dolunay Çerkezler Tepesi’nin Fatsa Belediyesi’ne tahsisi ile ilgili Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.
  Orman Genel Müdürlüğü tarafından Fatsa Belediyesi ile yapılacak protokolü imzaladıktan sonra bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Bu protokol ile daha önce kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz Dolunay Çerkezler Tepesi’nin Fatsa Belediyemize tahsisinde ile son aşamasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz,  Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Fatsa çok büyük çok güzel bir mesire alanına kavuşmuş olacak. Mülkiyeti Orman Bakanlığı’mıza bağlı bu alana inşallah projede olduğu gibi orman içerisinde A Tipi mesire alanına kavuşturmuş olacağız.” dedi.

TAHSİSİNİ TALEP ETMİŞTİK”

  Dolunay Çerkezler Tepesi’nin Orman Bakanlığı’ndan tahsisini talep ettiklerini ifade eden Başkan Anlayan, “Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu bey sağ olsun burayı A tipi mesire alanı olarak Fatsa Belediyemize tahsis onayını vermişti. Yazışmalar devam ederken protokol onayını beklediğimizi söylemiştik. Bugün atmış olduğumuz imza ile de artık resmi protokol ile buranın devrini almış bulunuyoruz. Burada inşallah projemiz çerçevesinde piknik alanı olarak hazırlayacağız.” Diye konuştu.

“MESİRE ALANINDA NELER OLACAK” 
   Dolunay Çerkezler Tepesi Mesire alanında meşe ormanı içerisinde neler olacağını da anlatan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Zirvede bir kır kahvesi ve çay bahçesi olacak. Alanın tamamı piknik alanı olacak, piknik alanında gerek çocuklarımız için gerek yetişkinlerimiz için spor alanı ve oyun alanları gezi parkurları olacak ve her biri ahşap elemanlarla beraber olacak dolayısıyla ahşap ağaç dokusuna uygun elemanları olacak. Buraya gidecek insanlar araçlarını yapacağımız otoparka bırakacaklar. Fatsa Dolunay mahallemizde direk denizi ve şehir merkezini gören inşallah çok güzel çok büyük orman içerisinde harika bir mesire alanına kavuşmuş oluyor. Bu proje çerçevesinde çalışmalarımız kış sezonu devam edecek olup önümüzdeki yaza Allah kaza keder vermezse vatandaşımızın hizmetine sunmayı öngörüyoruz, hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

 

Fatsa Belediyesi © 2016 Tüm hakları saklıdır.
Temo Bilişim