FATSA’DA ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLARA İMZA ATTIK
7.6.2018
Facebookta Paylaş
Tweetle

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz Fatsa ilçemizde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada Büyükşehir süreci ile birlikte Fatsa için çok önemli yatırımlara imza attıklarını söyledi.

  Ramazan ayının 22. akşamında Fatsa ilçemize gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ilk olarak Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Bülent Civelek, daire başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı Cenan Kır ve belediye meclis üyeleriyle Cumhuriyet Meydanında incelemelerde bulundular. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz buradan şehir içerisinde yayalaştırma projesi yapılan alanı gezdi ve daha sonra şehir içerisinden yürüyerek Ata caddesinde yapılacak çalışmaları istişare etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz son olarak Hacı Ali Eriş Camii çevresinde yapılacak olan çevre düzenlemesi ile ilgili incelemelerde bulunduktan sonra 15 Temmuz Özgürlük meydanına geçerek İftara gelen vatandaşlarla buluştu.

 

 “İSTEDİĞİMİZ HEDEFLERE ULAŞTIK”

  Fatsa ilçemizde 7 binin üzerinde vatandaşın katılım gösterdiği iftar programında ilk konuşmayı yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz yol çalışmalarında istedikleri hedefe ulaştıklarını belirterek, “Fatsa ilçemizde 40 milyon TL su yatırımı yaptık. 70 milyon TL yatırımla yollarının sıcak asfaltını yaptık. Şehir nüfusunun yoğun olduğu caddelerde başta hastane yolu olan Arslan Aydınlık caddesi ve Reşadiye caddesi olmak üzere alt yapısı ve üst yapısıyla ciddi çalışmalar yaptık. 2018 yılında her taraf sıcak asfalt olacak dedik söz verdiğimiz gibi hepsini bir bir yerine getiriyoruz” dedi.

 

“DOĞALGAZ YATIRIMI 2 MİLYON TL DN 23 MİLYON TL’YE ÇIKTI”

Büyükşehir olmadan önce Fatsa ilçemize 2 milyon TL’lık doğal yapıldığını ifade eden Başkan Yılmaz Büyükşehir sürecinden sonra Fatsa’mıza doğal gaz yatırımı 23 milyon TL’ye çıktı. Eski Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan bey bizden hep Cumhuriyet Meydanın yapılmasını ısrar etti, biz de ilk olarak 15 milyon TL masraf ederek binaların kamulaştırmasını yaptık ve daha sonra bir 15 milyon TL daha masraf ederek Cumhuriyet meydanın yapımına başladık. Burada 110 araçlık otopark ve Atatürk parkı ile birleşmek suretiyle üst yapısı ile muhteşem bir meydan ortaya çıkacak. 6 dönümlük bir alanda Ordu’nun vizyonu olacak bir meydan yapıyoruz. Biz Fatsa Cumhuriyet meydanımız için 16 ilçemizden büyük bir yatırım yapıyoruz. Kasım ya da Aralık ayında Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları bitirip hizmete sunacağız” diye konuştu.

 

“FATSA HUZUREVİ YÜZDE 100 TAMAMLANDI”

Fatsa Belediyemizin başladığı Büyükşehir Belediyemizin devam ettirdiği Huzurevi’ndeki çalışmaların da yüzde 100 seviyesinde tamamlandığını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, “Burayı artık Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza devredip yakın süreçte bölge halkımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

 Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz konuşmasının son bölümünde 24 Haziran seçimleri ile ilgili genel siyasetten de konuşma gerçekleştirdi.

 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’dan sonra Ak Parti Ordu Milletvekili adayı Hamide Aydemir Demir, Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak ve Ak Parti Ordu Milletvekili adayı Doktor Şener Yediyıldız’ da Fatsalılara hitap ettiler. Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ak Parti Ordu Milletvkili adayları Sait İnan ve Yavuz Selim Kıran’da iftar yemeğinde hazır bulundular.

 Konuşmaların ardından iftar yemeği yenildi ve program Orta Büyük Camii din görevlisi Sabri Yetişek’in yaptığı dua ile sona erdi.

Fatsa Belediyesi © 2016 Tüm hakları saklıdır.
Temo Bilişim