ŞEHİR MERKEZİNDE PATOZLA FINDIK AYIKLA YASAĞI
8.9.2017
Facebookta Paylaş
Tweetle

  Fatsa Belediyesi tarafından çevre ve gürültü kirliliğine karşı şehir içerisindeki cadde ve sokaklarda patozla fındık çekmenin yasaklandığı bildirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan  fındık hasadı sonrası kurutulan yeşil fındıkların kabuğundan ayrılması için patoz makinesinden geçirilmesi işlemini çevre ve gürültü kirliliği oluşturması nedeniyle şehir içindeki cadde ve sokaklarda yasakladıklarını söyledi.

 Kurutulmuş yeşil fındık kabuğunun hem çevre kirliliğine neden olduğunu hem de asfalt yüzeyini bozduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Yasağa uymayan kişilere ceza-i işlem  uygulanacak. Halkımızın bu yasağı anlayışla karşılamalarını bekliyoruz. Her şeyi vatandaşlarımızın sağlığı ve temiz bir çevrede yaşamlarına devam etmesi için yapıyoruz. Bizim için sağlık her şeyin başında geliyor. Vatandaşlarımız olumsuz bir durumu 0 452 423 63 00 nolu telefondan bize bildirebilir’’ dedi.

Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda Zabıta Müdürlüğü tarafından patoz ve fındık sahibine cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

 

Fatsa Belediyesi © 2016 Tüm hakları saklıdır.
Temo Bilişim