ŞEHİT SERCAN ÖKLÜK BABA OCAĞINDA ANILDI
7.10.2017
Facebookta Paylaş
Tweetle

   12 Ekim 2016 tarihinde Şırnak’ın Besta bölgesinde düzenlenen operasyon sırasında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Fatsalı Jandarma Uzman Onbaşı Sercan Öklük’ün şehit oluşunun seneyi devriyesinde baba ocağı Hatipli mahallesinde anma programı düzenlendi.

 Programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, Kaymakam Mehmet Yapıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu Fatsa ilçe Jandarma Bölük Komutanı Yarbay Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem Öztürk ve çok sayıda yöre halkı katıldı.

 Programda kuran'ı kerimler okundu, ilahiler söylendi. Kuran'ı Kerimler okunduktan sonra Fatsa sahil Camii din görevlisi Ahmet Özay tarafından dua yapıldı.

  Duanın ardından bir konuşma yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Türk Milleti olarak bin yıldır Allah'ın kelamını yaymaya çalışan, hakkı hukuku ve adaleti savunan bir millet olarak bu topraklarda varlığımızı sürdürüyoruz .Allah'a hamd olsun ki 1071 yılında başlayan diriliş, kıyam Viyana kapılarına kadar ilahi kelimetullahı taşıma yayma fırsatını bize nasip etmiştir. İşte 1071’i hazmedemeyenler 1453’ü hazmedemeyenler 1915’i hazmedemeyenler bugün yine etnik ve mezhepsel çatışmalarla bunları kaşıyarake kendi içimizden hainler üreterek bu ülkeyi bölmek ve parçalamak arzusu içine girmişlerdir. Yine hepinizin bildiği gibi hoca kılıklı hain Fetö terör örgütüne 15 Temmuz'da 250 tane vatandaşımızı şehit etmiş, bu aziz milletin imkanları ile alınmış silahlar halkımıza doğrultulmuştur. İşte böylesine bir coğrafyada yaşamanın zorlukları sorumlulukları ve riskleri var. Ayette denildiği gibi Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz bilakis onlar diridirler fakat siz onu bilemezsiniz buyuruyor. İşte bu millet bu ayeti kerimeyi çok iyi anlamış idrak etmiş gönlüne ve kalbine aklına nakşetmiştir. Söz konusu vatan millet din ve bayrak olduğu zaman her şeyini feda etmiştir. Bu vesileyle biz millet ve devlet olarak Aziz şehitlerimize ve onların kutsal emanetlerine her zaman minnettarız onların emrindeyiz hizmetindeyiz. Evet bir evladımızı kaybettiğiniz ama 80 milyon evladınız var ve 80 milyon sizinle bu vesileyle bir kez daha bu millet için bu ümmet için bu bayrak için şehadet şerbetini içmiş bütün kardeşlerimize ve bu uğurda Gazi olmuş bütün kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum Rabbim onları peygamberlerle haşretsin ve sizleri de Cennetinde inşallah çocukları ile buluştursun. Allah kabul etsin” dedi. Vali Yavuz kaonuşmasının ardından şehit annesi Bülbül Öklük’e bir buket çiçek taktim etti ve sabır dileğinde bulundu.

  Program yemek ikramı ve şehit Sercan Öklük’ün kabrinin ziyaret edilmesi ile sona erdi.

Fatsa Belediyesi © 2016 Tüm hakları saklıdır.
Temo Bilişim