YAYALAŞTIRMA PROJESİNDE İLK KAZMA VURULDU
7.9.2017
Facebookta Paylaş
Tweetle

  Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan şehir merkezinde trafiğe kapalı caddelerin alt yapısıyla, üst yapısıyla ve çevre düzenlemesiyle yenilenmeye başladığını söyledi. 
 Trafiğe kapalı caddeleri kapsayan Yayalaştırma Projesinde ilk kazma vuruldu.  Yayalaştırma Projesi ile ilgili bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Trafiğe kapalı caddelerimizin yenilenmesine destek veren ve hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz beye teşekkür ediyoruz. Yayalaştırma Projesi Fatsa için çok önemli bir proje. Fatsa şehir merkezinde ticari alanın tam merkezinde trafiğe kapalı alanlarımızın tamamını inşallah bu projeyle yenileyeceğiz. Alt yapısı tamamen yenilenecek üst yapısında da artık parke taşına son veriyoruz. Bazalt taşlarla ahşap döşemelerle oturma grupları ve aydınlatmasıyla beraber çok harika bir görüntü ortaya çıkacak inşallah. Çalışmalarımız başladı inşallah 9 ay sonra tamamı da bitmiş olacak. Vatandaşlarımızdan burası için anlayış ve sabır bekliyoruz.” dedi.

“TRAFİĞE KAPALI ALANLARDAKİ BÜTÜN BİNALARIN DIŞ CEPHELERİ GİYDİRİLECEK”

  Tüm gayretlerinin daha güzel Fatsa için olduğunu ifade eden Başkan Anlayan, “Çalışmalarımızı sadece yollarla bırakmak istemiyoruz. Bu güzelliği yollarımızla beraber meydanlarımızda, trafiğe kapalı caddelerimizde bina cephelerimizle beraber daha iyi bir görüntü ortaya çıkacak. Şimdi Büyükşehir Belediyemiz ihalesini yaptı, çalışmalara da başladı. İnşallah bittiğinde trafiğe kapalı bütün caddelerimizde hoş bir görüntü hayata geçecek. İnşallah bunun ikinci aşaması olarak da Fatsa Belediyesi olarak bizlerde Büyükşehir Belediyemizle protokol yapacağız ve bu trafiğe kapalı alanlardaki bütün binalarımızın dış cephesini giydirerek Fatsa’yı çok güzel bir şehir görüntüsüne kavuşturmayı hedefliyoruz. 

  Çünkü bu dönemdeki en büyük projemiz Estetik Şehir projemiz. Bunu sadece sahildeki binalarla bırakmayacağız öncelikle şehir merkezindeki ticari alandaki bütün binaları yenileyerek inşallah Fatsa’nın tamamına yayacağız. Fatsa’mız  harika bir görüntüye bu projeyle kavuşmuş olacak. Ben bir defa daha desteklerine emeklerine ve herkese çok teşekkür ediyorum, Fatsa’mıza  hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Fatsa Belediyesi © 2016 Tüm hakları saklıdır.
Temo Bilişim