BAŞKAN
HABERLER
BELEDİYEMİZ
YÖNETİM
PROJELER
ONLINE HİZMETLER
STRATEJİK YÖNETİM
FATSA HAKKINDA
EĞİTİM-KÜLTÜR-SANAT
ŞEHİR REHBERİ
ANKETLER
İLETİŞİM

BEYAZ MASA

SİTEDE ARAMA

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANELER
TOKİ DOLMUŞ HATTI İHALESİ 21 AĞUSTOSTA YAPILIYOR!

 

            Fatsa İlçesine yeni kurulan 320 konutluk Toplu Konutları da kapsayan yeni dolmuş hattı kurma çalışmaları son aşamaya geldi.
 
            Fatsa Belediye Meclisinden geçen ay çıkartılan kararla TOKİ Dolmuş Hattı İhalesi 21 Ağustos 2007`de gerçekleştirilecek.
 
            Konuyla ilgili olarak basın açıklamasında bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN yaptığı açıklama da; Fatsa İlçemizde yeni bir Dolmuş hattı kuruyoruz. Bu hatta girmek isteyen tüm vatandaşlarımıza bu duyuruyu yapmak istiyorum dedi.
 
            Özellikle Fatih Mahallesi ve TOKİ`yi kapsayacak fakat güzergâh olarak çok geniş bir güzergâha sahip olan Yeni Hat İlk olarak Fatsa Telekom Müdürlüğü önünden hareket edecek. Daha sonra araçlar özellikle Ata Caddesinden Sami Yücel İlköğretim Okulu, Çınarcık Sitesi, Merkez İlköğretim Okulu, Yeni Özel Hastaneler, Yeni Fatsa Lisesi, Yalçın Otelin de bulunduğu güzergâhlardan geçecek.
 
            Dolmuş Hattı daha sonra Hacı Hulusi Baba Caddesinden İnönü Caddesine oradan direk TOKİ ye çıkacak ve TOKİ`den de yeni yapılan Barbaros Caddesinden Orta Büyük Camii yanına inerek oradan yine Telekom önüne geçecek.
 
            Güzergâhı geniş tuttuklarını belirten Başkan ANLAYAN, şuanda Fatsa Şehir merkezimizde 2 adet Özel Dolmuş Hattı bulunuyor. Yeni güzergâh kesinlikle bu hatlarla çakışmayacak. Yeni kurulan Dolmuş Hattı özellikle okulların önünden ve TOKİ den geçecek. Yıllardır Çullu mevkiine yürüme çıkan vatandaşlarımız Eylül sonunda artık dolmuşlarına kavuşacaklar.
 
            İhale konusuna da değinen ANLAYAN, Hattımıza Toplam 30 Araç alacağız bu araçlar 5 yaş ve altı olacaktır. Dolmuş kapasitesi 15 er kişi olarak belirlenmiştir. İhaleye katılmanın en önemli 2 şartı 1.si Fatsa Belediyesine borcu olmayacak ve 2.side Fatsa İlçesinde ikamet etmesi gerekecek. Bu şartları taşıyan her vatandaşımız ihaleye katılabilecektir.
 
            Ayrıca 10 yıl boyunca bu Hatta yeni Dolmuş alınmayacaktır. Dolmuş hat ücret bedeli bir defaya mahsus olmak üzere (K.D.V) hariç 100 milyardır. 30`dan fazla talep olursa Belediye Encümenimiz ve Noter huzurunda basını da davet ederek kura çekimi yapılacaktır. 30`dan az müracaat olursa İhaleye giren ve şartı tutan her vatandaşımız bu hattan Dolmuş alabileceklerdir.
 
            Fatsa Ekonomisine ciddi katkı da sağlayacak olan 21 AĞUSTOS 2007 deki TOKİ DOLMUŞ HATTI İhalesine tüm Fatsa`lıları bekliyoruz dediler.


Sitemizde şu anda 269 kişi var, bugün 1511 kişi, toplam 5952618 kişi ziyaret etti.
İletişim     Bilgi Edinme     Beyaz Masa   
Fatsa Belediye Başkanlığı