BAŞKAN
HABERLER
BELEDİYEMİZ
YÖNETİM
PROJELER
ONLINE HİZMETLER
STRATEJİK YÖNETİM
FATSA HAKKINDA
EĞİTİM-KÜLTÜR-SANAT
ŞEHİR REHBERİ
ANKETLER
İLETİŞİM

BEYAZ MASA

SİTEDE ARAMA

HAVA DURUMU

NÖBETÇİ ECZANELERGerçekleşen Projeler

HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ YENİ MEYDAN

Fatsa Belediyesi tarafından Hükümet Konağı önünde yapılan 7 dönümlük alana sahip  büyük meydan projesi ilçemize çok yakıştı.
Baskılı asfaltı, renga renk ışıklı havuzu, çevre ışıklandırmaları, kent mobilyalı ve ağaçlandırma çalışmalarıyla yediden yetmişe herkesin büyük beğenisini kazanan 7 dönümlük yeni meydan üst üste çok önemli konuklarını ağırladı. Yeni meydana ilk olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve ondan 1 ay sonra da Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gelerek halkımıza hitap ettiler. Yeni meydan 30 binden fazla insanı alabilme özelliğine de sahip.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FATSA BELEDİYESİ SPOR KOMPLEKSİ

Sağlıklı yaşam merkezinin Karadeniz’de tek adresi Fatsa Belediyesi Spor Kompleksi. Fatsa’mızda belediyemiz tarafından yapılan ve hizmete sunulan Spor Kompleksi sadece ilçemizin değil, tüm Karadeniz Bölgesi’nin gözbebeği oldu. Kompleks içerisinde açık otopark, girişte süs havuzu, danışma yine aynı katta çocuklar için öğretmenler eşliğinde çocuk oyun salonlarında eğitici kurslar verilmektedir. Çocuk oyun alanının hemen bitişiğinde yetişkinler için oyun salonu bulunmakta. Bu oyun salonunda satranç, masa tenisi, bilardo, langırt futbol oyunu ve mini restaurant bulunmaktadır. İkinci katta ise Karadeniz’in eşsiz mutfağının değişik örnekleri yemek ve içecekler ile büyük küçük herkesin hizmetine sunulmaktadır. Restorantın hemen yanında kafeterya bulunmakta olup açık kafeterya özellikle yaz aylarında tercih edilen alan olarak görülmektedir. Spor kompleksi içerisinde bay ve bayanlar için ayrı ayrı SPA merkezleri bulunmaktadır. Tesiste yalnızca yarı olimpik yüzme havuzu belirli gün ve saatlerde bay ve bayanların kullanımına açılmaktadır. SPA merkezlerinde fitness, duşlar, şok duşlar, hamam, buhar hamamı, sauna ve masaj odaları bulunmaktadır. vatandaşlarımız gönüllerince yarı olimpik yüzme havuzunda sporlarını yapmakta ve günün yorgunluğunu burada atmaktadırlar. Engelli vatandaşlarımızı de unutmayan belediyemiz Spor Kompleksi Türkiye’de ender bulunan engelli asansörünü havuzunda bulundurarak hizmete sunulmuştur. Yine havuzun yanına dev ekran TV konularak çocuk oyun salonunda oynayan çocukların aileleri tarafından izlenmeleri de sağlanmaktadır. Tesis ile ilgili düşünce ve taleplerin paylaşıldığı anı defteri de vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

FATSA KÜLTÜR SARAYI HİZMETE GİRDİ
 
            Fatsa Belediyesi tarafından yapılan Kültür Sarayı bu yaz itibariyle hizmete girdi.
 
            Fatsa Kültür Sarayı, Fatsa ve Bölge halkından tam not aldı. Kültür Sarayı içersinde çok amaçlı salon (Düğün Salonu), Kafeterya, Sergi Salonu, 350 kişilik koltuk düzenli ve akustik yalıtımlı salon, 150 kişilik Cep Sinema ve etkinlik salonu, Otopark ve Yöresel ürünlerin satıldığı işyerleri bulunmakta,
 
            Görenler tarafından çok beğenilen Kültür Merkezinin açılması vatandaşları memnun ederken en çok da Okullar bu Kültür Sarayını çok sevindi. Çünkü Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Okullara, Dernek ve Resmi Kurumlara buranın kullanımını ücretsiz olarak tahsis ediyor.
 
            Kültür Merkezi bundan sonra Sosyal ve Kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ELEKÇİ PARK KAFERYA HİZMETE GİRDİ
 
            Fatsa Belediyesi tarafından ilk duyurulduğunda Hayal proje olarak adlandırılan Elekçi Irmağı Sandal Sefası Projesi bu yaz hizmete girdi. Hayaldi gerçek oldu diye konuşulan bu proje Fatsa’nın görünümüne de ayrı bir güzellik kattı.
 
            Şuanda Elekçi´de Kafeterya tam hizmete girdi, Çocuk Oyun alanları, Piknik masaları, Yürüyüş yolları, Fitness Spor alanı, İskele ve Deniz Bisikletleri tam anlamıyla bölge halkına hizmet veriyor. Elekçi Irmağı Sandal Sefası Projesi yapılan ışıklandırmayla da Şehrin görünümüne ayrı bir güzellik kattı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ASFALT ŞANTİYESİ HİZMETE GİRDİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OTOPARK PROJESİ HİZMETE GİRDİ
 
 
 
 
 
 
 
SAHİL ATATÜRK PARKI HİZMETE GİRDİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BALIKHANE PROJESİ HİZMETE GİRDİ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FATSA HALİ GÖRKEMLİ AÇILDI!
 
            Fatsa Belediyesi yaş sebze ve meyve hali 30 Eylül 2006 Cumartesi günü açıldı.
Fatsa halinin açılışına Ordu Valisi Dr. Said Vakkas GÖZLÜGÖL, Bürokratlar Bölge İlçe ve Belde Belediye Başkanları katıldı.
 
            Halin Fatsa ve bölge açısından önemi oldukça fazla. Yıllardır yapılmayan ve Başkan Hüseyin ANLAYAN tarafından bölmezi kazandırılan Fatsa Yaş sebze ve meyve hali  tekrar hayırlı olsun.
 
 
 
 
 
 
 YOLLAR YAPILIYOR!
 
            Fatsa Belediyesi alt yapının yanı sıra bir çok mahalle,cadde ve sokaklarda yaptığı yol döşeme çalışmalarıyla halktan büyük beğeni kazanıyor.2 yılda yapılan 100.000m2.yol bunun en büyük göstergesi.
 
            Bir çok mahallede yol döşeme çalışmaları tamamlanırken yeni yapılan ihalelerle bir çok yerde de yeni yol döşeme çalışmalarına başlanılıyor.
 
   
 
 
   
 
 
 
                                                                FATSA IŞIL IŞIL
 
         Fatsa Belediyesi tarafından yapılan bir çok yol çalışmasının yanı sıra aydınlatma çalışmaları da yapıldı.Yapılan yeni yol çalışmalarının olduğu yerlerde modern aydınlatma direkleriyle fatsa görünümüne ayrı bir güzellik katıldı.Bunun en büyük göstergesi Evkaf mah. Hastane yolu, Sahil ve Reşadiye  caddesi gibi yerler.
 
 
   
 
 
    
 
 
 
                                        ALT YAPI SORUNLARI ÇÖZÜMLENİYOR!
 
             Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN yaptığı çalışmalarla alt yapı sorunlarını bir bir çözümlüyor. Bunun en büyük göstergesi 1 yılda yapılan 10.000m2. Kanalizasyon hattı çalışması.Yine bu yaz yapılacak ihalelerle bir çok bölgede Kanalizasyon çalışmaları yapılacak ve sorunlar çözümlenecek.
 
 
    
 
 
      
 
 
                                    FATSA DA ARTIK SU SORUNU YOK!
 
             Fatsa Belediyesi tarafından yapımına başlanılan ve kısa sürede tamamlanan su ishale
Hattı çalışmaları sayesinde Fatsa nın su  sorunu  uzun yıllar giderilmiş oldu.
             Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN 1 Trilyonluk keşif  bedelli  bu işi 500 Milyara tamamlatarak Belediye yede  büyük maddi kazanç sağlamış oldu.
 
 
   
 
   
 
 
 
                                                     GÜL BAHÇESİ YAPILDI
 
 
            Fatsa Belediyesi tarafından Sahilde atıl durumda bulunan boş alana GÜL BAHÇESİ
Projesi başlatıldı ve bitirildi.Bu proje içersinde Su değirmeni,oturma alanları,yeşil alanlar ve özellikle gül çiçeği ekilerek Sahilin görünümüne ayrı bir güzellik katıldı.
 
   
 
    
 
 
 
                                            ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ!
 
             Çocuklara büyük önem veren Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN İlçede bulunan 7 ayrı mahalleye semt parkları projesini başlattı. Başlatılan bu projenin büyük kısmı tamamlandı.
             Semt parkları içersinde sadece çocuk oyun grupları bulunmuyor. Ayrıca büyüklerinde kullanabileceği Oturma alanları, Kamelyalar,piknik yerleri bulunuyor.
         Park projelerimiz diğer mahallelerde de  devam edecek!
 
 
    
        Boyacılar Parkı Eski Hali                            Boyacılar Parkı Bitmiş Hali
 
 
  
  Dereüzeri Otoparkı Eski Hali                          Dereüzeri Park Bitmiş Hali
 
     
İnönü Caddesi Semt Parkı Eski Hali    İnönü Caddesi Semt Parkı Bitmiş Hali
 
 
   
  
 
 
 
 
                                                    YEŞİL FATSA İÇİN EL ELE!
 
 
            Fatsa Belediyesi ilçenin bir çok bölgesinde yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışması yapıyor.Her yıl binlerce Ağaç fidanı ve süs bitkileri dikiliyor.
            Fatsa adına yakışır bir ilçe olmak için yani YEŞİL FATSA olmak için çalışmalarını sürdürüyor.
 
 
    
 
     
 
 
 
 
CEMEVİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ
    
             Fatih Mahallesinde bulunan Cemevi çevre düzenlemesi yapıldı.
Cemevi yolu ve bahçesi beton parke ile döşendi.Oturma alanları,yeşil alanlar ve kamelya ile nezih bir mekan oluşturuldu.
 
 
    
 
   
 
 
 
                                ÖĞRETMENLERE 24 KASIM HEDİYESİ
 
            Fatsa Belediye Başkanlığı tarafından Öğretmenevi çevre düzenlemesi ve Park alanı çalışmaları yapılarak 24 kasımda açılışı gerçekleştirildi.
            Yapılan bu çalışma eğitim camiası tarafından sevinç ve memnuniyetle karşılandı.
Çevre düzenlemesi içersinde fıskiyeli havuz,Kamelya,yeşil alanlar,oturma alanları ve otopark alanı bulunmakta.
 
     
 
 
MUHTAR EVLERİ YAPILIYOR!
 
            Semt parkları projesi içersinde yapımına başlanılan Sakarya, Kurtuluş ve Evkaf Mahallerinde muhtar evleri yapıldı. Daha önce başlatılan 7 mahalledeki semt parkları projesinin ardından her mahalleye muhtar evi çalışmalarına da başlanılacak.
 
 
    
 
    
 
  
 
  
 
 
  
                                                            TOKİ VE FATSA!
 
 
             Fatsa Belediyesi tarafından Başbakanlık toplu konut idaresine bedelsiz olarak devredilen araziye 320 konutluk inşaat başlatıldı ve  bu inşaatların büyük kısmı tamamlandı.
             Fatsa ilçesinde  bir çok vatandaşımız ev sahibi yapan bu proje ordu da  da bir ilk olarak Fatsa da gerçekleştirildi.Ayrıca bu projenin fatsa daki kira fiatlarını da olumlu etkileyeceği bir çok vatandaşımızı sevindirdi.
             TOKİ nin Fatsaya kazandırılmasındaki en büyük emek hiç şüphesiz yeri bedelsiz veren Fatsa Belediyesi ve projenin hızla yapılmasında büyük emeği olan Ordu Milltevekili ve Grup başkan Vekili Eyüp FATSA oldu.
 
    
 
    
 
   
 
 
 
                                                   YENİ  ARAÇLAR ALINDI!
 
            Fatsa Belediyesi hizmetlerini daha hızlı ve daha sağlıklı   yapmak amacıyla araç parkına 1 adet Cankurtaran aracı,1 adet Cenaze Taşıma aracı,1 adet Zabıta Münibüsü,
kazandırdı. Yine hizmetlerde kullanılmak üzere araçlar kiralanarak hatta bazı araçlar revize edilerek yeniden hizmete sunuldu.
            Araç parkında yapılan bu iyileştirme sayesinde Belediye Çalışanlarının da Hizmet verimi artmış oldu.
            Cankurtaran aracı bölgede özelliği açısından bir ilk hem cankurtama da hem de yangın söndürmede kullanılıyor.
 
   
 
   
 
 
FATSA TERTEMİZ
 
            Fatsa Belediyesi tarafından temizlik ve çöpün özelleştirilmesinin ardından Fatsa Belediyesi maddi anlamda büyük bir külfetten kurtulmuş oldu.
            En önemlisi de şuan da temizlik ihalesini alan firmanın ekipmanını ve çalışanlarını arttırarak Fatsa ilçesinin temizlenmesinde üstün başarı sağlaması oldu.
            Birçok yeni araç Temizlik işlerinde kullanılmak üzere Fatsa`ya kazandırıldı.
Temizlik özelleştirildikten sonra Hiç girilmeyen birçok cadde ve sokaklara temizlik ekipleri girmeye başladı. Kısacası Fatsa Tertemiz bir çevreye kavuştu.
 
   
 
  
 
 
 
TRAFOLARA MANZARA RESİMLERİ!
 
 
            Fatsa Şehir merkezinde bulunan ve çirkin görüntüler oluşturan trafo binaları Fatsa Belediyesi tarafından güzelleştiriliyor.
 
            Fatsa Belediyesi şehir merkezi ve sahil güzergâhında bulunun ilk etapta 4 trafo binasını manzara resimleriyle süsleyerek trafo görünümlerine farklı bir renk kattı.
 
            Yapılan boyama çalışmaları vatandaşlar tarafından da oldukça beğenildi. Daha önce kirli bir beton yığını gibi görünen trafo binaları artık şehir merkezinde yağlı boya tabloları gibi görünüyor. Vatandaşlarda bu görüntüden oldukça memnun olduklarını dile getirdi.
 
 
 
 

 


Sitemizde şu anda 208 kişi var, bugün 842 kişi, toplam 5955601 kişi ziyaret etti.
İletişim     Bilgi Edinme     Beyaz Masa   
Fatsa Belediye Başkanlığı