FATSA'YA DÖNÜŞTE İLK İŞİ ÇERKEZLER TEPESİ OLDU

20 Kasım 2023
FATSA'YA DÖNÜŞTE İLK İŞİ ÇERKEZLER TEPESİ OLDU

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar 16-19 Kasım tarihlerinde İstanbul Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen Ordu Günleri etkinliği sonrası Fatsa'ya dönüşte ayağının tozuyla Çerkezler Tepesi proje alanında incelemelerde bulundu.

  Beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ruhi Özbay, Soner Kocatepe, tekne ekip ve müteahhit firma yetkilileri ile Çerkezler Tepesi proje alanında incelemelerde bulunduktan sonra bir açıklama yapan Başkan Kibar, "İstanbul dönüşü şehrimizin yeni yaşam alanlarından biri olacak olan Çerkezler Tepesi Mesire Alanımızda incelemelerde bulunduk. Şuanda ilk etabımızın tamamlanması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

"ŞEHRİMİZE BÜYÜK DEĞER KATACAK"

Çerkezler Tepesi Projesinin yaklaşık 99 dönüm arazi üzerine kurulu, 35 milyon TL'lik bütçeyle hayata geçirecekleri bir proje olduğunu ifade eden Başkan Kibar, "Çerkezler Tepesi A Tipi Mesire Alanı Projemizin ilk etabında, yeşil alanlar, piknik alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, açık ve kapalı oturma alanları, çocuk oyun alanları, günübirlik spor alanları, kır kahvesi ve yöresel ürün satış büfeleri yer alacak. Tamamlandığında Karadeniz'in sahile en yakın A Tipi Mesire Alanı olacak olan Çerkezler Tepesi projemiz, şehrimize ve halkımıza büyük bir değer katacak. Doğal güzelliklerimizi koruma ve Fatsa'mızı daha yaşanabilir bir şehir haline getirme vizyonumuz doğrultusunda önemli bir adım olarak gördüğümüz projemiz şehrimize şimdiden hayırlı olsun." diye konuştu.

Genel ile ilgili diğer haberler